spoKREWnieni służbą - Dzisiaj - KPP Gostyń

spoKREWnieni służbą

Gostyńscy strażacy i policjanci włączyli się do akcji „spoKREWnieni służbą”, której celem jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez honorowe oddanie krwi. Akcja prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

W ramach akcji strażacy i policjanci organizują zbiórkę krwi w dniu 15 marca 2017 roku w godzinach 10:00 – 16:00. Krew będzie można oddać na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 247, gdzie będzie stacjonował „KRWIOBUS” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa. Jej wartość doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

 Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji „spoKREWnieni służbą”. Na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu można zapoznać się z wytycznymi, jakie musi spełniać krwiodawca.

W trakcie akcji będzie możliwość zwiedzania Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Gostyniu z możliwością zapoznania się z sprzętem i działalnością Państwowej Straży Pożarnej ponadto zasadami udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy jak i postępowania w obliczu różnego rodzaju zagrożeń, a także uzyskania porad z zakresu ochrony przeciwpożarowej.