32-letni sprawca kradzieży wpadł w ręce gostyńskich kryminalnych - Dzisiaj - KPP Gostyń

32-letni sprawca kradzieży wpadł w ręce gostyńskich kryminalnych

Policjanci z Gostynia zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży drewnianych palet i różnych części z warsztatu samochodowego. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwości w warunkach tzw. recydywy.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wyjaśnili sprawy kradzieży drewnianych palet z terenu jednej z firm mieszczących się w gminie Piaski i wielu różnych części samochodowych z gostyńskiego warsztatu.

Śledczy nad sprawą pracowali od chwili uzyskania informacji, że doszło do przestępstwa. Najpierw w gminie Piaski zginęły drewniane palety warte 1200 zł., a później nieznany sprawca w jednym z gostyńskich warsztatów samochodowych ukradł części i akcesoria za ponad 9 tys. złotych. Początkowo sprawy były prowadzone oddzielnie, jednak z biegiem czasu i godzinami wytężonej pracy wszystko wskazywało, że sprawcą tych zdarzeń była ta sama osoba.

Prowadzone czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Może grozić mu kara pozbawienia wolności nawet 7 lat i sześciu miesięcy.