Zatrzymano włamywaczy - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano włamywaczy

Data publikacji 30.01.2009

dsc_0027

Bardzo szybko, bo już po kilkunastu godzinach policjanci Posterunku Policji w Krobi i Sekcji Kryminalnej z Gostynia, ustalili i zatrzymali sprawców włamania do baru w miejscowości Niepart. Włamywacze to młodzi ludzie w wieku od 16 do 25 lat z powiatu gostyńskiego.

Za kradzież z włamaniem, pełnoletnim sprawcom grozi   kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, a nieletni za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

 

W dniu 26 stycznia o godzinie 16:38, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony telefonicznie przez Małgorzatę P., mieszkankę Rawicza o włamaniu do  baru, którego jest właścicielką.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili fakt włamania  i przystąpili do działania.

  W toku wykonywanych czynności  ustalili, że do zdarzenia doszło w dniu 25 stycznia około godziny 23:00, kilka minut po tym jak właścicielka zakończyła pracę i udała się o domu.

Wykorzystując ten fakt nieznani jeszcze sprawcy, przy pomocy tzw. diamentu wycieli otwór      w szybie okna, co pozwoliło  na dotarcie do klamki, otwarcie okna i wejścia do baru.

 Włamywacze skradli z kasy baru, pieniądze w kwocie około 60 złotych i cztery butelki piwa. Sprawcy nie zadowolili się zdobytym łupem, więc włamali się do  automatu zręcznościowego, który znajdował się w barze. Przestępcy wyłamali drzwiczki zabezpieczające szufladę i z kaset zabrali pieniądze, w kwocie około 1600 zł. Złodzieje swoim postępowaniem spowodowali straty na łączna sumę około 1700 zł.  W wyniku podjętych  czynności ustalono i zatrzymano sprawców zaistniałego rabunku, którymi okazali się: 25-letni Tomasz A., jego brat 16-letni Przemysław A. i 20-letni Dariusz B.,  mieszkańcy powiatu gostyńskiego.

Skradzione pieniądze odzyskano.

 

 

 

 

 

dsc_0005

 

 

 

 

 

dsc_0027

 

 

 

 

 

dsc_0015

 

 

 

 

 

dsc_0020