Kierował kradzionym rowerem po pijaku - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował kradzionym rowerem po pijaku

Data publikacji 18.07.2016

passatrwPolicjanci z gostyńskiej drogówki zatrzymali pijanego rowerzystę. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie i jak się okazało jechał kradzionym rowerem. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

 

 

17 lipca br. o godzinie 7:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, którzy pełnili służbę na trasie Aleksandrowo – Łęka Mała zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, 22-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Okazało się, że mężczyzna jechał jednośladem w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie prawie promil alkoholu. W czasie przeprowadzanych czynności dyżurny przekazał patrolom komunikat o kradzieży roweru do jakiej doszło w nocy w Pudliszkach. Opisany rower  odpowiadał temu, którym kierował 22-latek. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do gostyńskiej jednostki. Jeszcze tego samego dnia właściciel odzyskał swój rower. Jego wartość wycenił na 200 zł.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i kradzież mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu kara aresztu albo grzywna do 5 tys. złotych.