KWP  Awanse i odznaczenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP  Awanse i odznaczenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Data publikacji 17.11.2015

img_5433Policjanci i pracownicy policji otrzymali awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Uroczystość w poznańskiej Arenie została zorganizowana w związku z Narodowym Świętem Niepodległości i Dniem Służby Cywilnej. W uroczystej zbiórce uczestniczył insp. Rafał Batkowski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Dorota Kinal Wicewojewoda Wielkopolski oraz wielu zaproszonych gości.

 

 

 

Insp. Rafał Batkowski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w towarzystwie swoich zastępców, kadry kierowniczej wielkopolskiej policji i wielu zaproszonych gości wziął udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W poznańskiej Arenie 13 listopada br. policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia państwowe i medale resortowe. Odznaczenia w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczała Dorota Kinal pełniąca obecnie obowiązki Wojewody Wielkopolskiego.

Święto Niepodległości jest także okazją do wyróżnienia pracowników cywilnych policji. Każdego roku 11 listopada obchodzony jest Dzień Służby Cywilnej. W trakcie uroczystości duża grupa cywilnych pracowników policji otrzymała wyróżnienia i odznaczenia.

Uroczysta zbiórka była także okazją do wręczenia odznaczeń z okazji 25-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Specjalne medale z tej okazji wręczył podinsp. Andrzej Szary Przewodniczący NSZZP woj. wielkopolskiego.

Uroczystą zbiórkę uświetniła orkiestra dęta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policyjni muzycy dali koncert, podczas którego wykonali wiele patriotycznych utworów.

 

{galeria}KWPAWANSE{/galeria}

 

Odznaczeni i awansowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu

 

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę:

nadkom. Piotr Gorynia

asp.szt. Ronald Krygiel

st.asp. Przemysław Gajda

 

Medalem NSZZ Policjantów w 25 rocznicę powstania NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego

nadkom. Piotr Gorynia

 

Wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mianowaniem na wyższy stopień w przedterminie

st.asp. Przemysław Gajda

 

oraz nagrodą pieniężną:

Anna Karolczak