Profilatyka ogólna

Gostyńscy Policjanci wzięli udział w festynie charytatywnym w Pudliszkach

„Poczuj się bezpiecznie” pod tym hasłem odbył się festyn zorganizowany przez stowarzyszenie Ochoczo Szczerze Pomagamy. Podczas Imprezy odbyły się pokazy służb ratunkowych oraz zbiórka pieniędzy dla Tomasza, który kilka miesięcy temu uległ wypadkowi. Nie zabrakło też stoiska Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

Podczas imprezy odbyła się licytacja oraz zbiórka pieniędzy z myślą o Tomaszu, który kilka miesięcy temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Ponadto dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji. Straż pożarna oraz Policja przeprowadziły symulację wypadku drogowego. Festyn miał przybliżyć uczestnikom sposób działania służb ratunkowych oraz utrwalić bezpieczne zachowania związane z reagowaniem w sytuacjach zagrożenia życia.

 

Mundurowi podczas spotkania rozmawiali z uczestnikami festynu o bezpieczeństwie nad wodą, w domu, na podwórku i na drodze. Przypominali, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci przybliżyli także zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Przypominali o konsekwencjach prawnych wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających.

 

Uczestnicy otrzymali ulotki w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która wpisuje się w Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

 

M. Curyk

  • Wakacyjne działania profilaktyczne gostyńskich policjantów #1
    Wakacyjne działania profilaktyczne gostyńskich policjantów #1
  • Wakacyjne działania profilaktyczne gostyńskich policjantów #2
    Wakacyjne działania profilaktyczne gostyńskich policjantów #2
  • Wakacyjne działania profilaktyczne gostyńskich policjantów #3
    Wakacyjne działania profilaktyczne gostyńskich policjantów #3